- ks. Łukasz Sidor
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
- ks. Łukasz Brus
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
W roku 2017 przeżywaliśmy setną rocznicę objawień w Fatimie. Maryja mówi o swoim Niepokalanym Sercu jako miejscu bezpiecznym, miejscu ocalenia. „Kim Ona jest?” – pytamy. Kim jest Maryja, że jest tak straszna dla szatana?
- dr Wincenty Łaszewski
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
Przez lata pracowałem z ks. Mirosławem Drozdkiem, kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, człowiekiem, który był tak zakochany w objawieniach w Fatimie, że oddychał nimi jak powietrzem, a mówienie o nich było sensem jego życia. Do dnia, kiedy… odwiedził Guadalupe i poznał tamtejsze przesłanie. Z przerażeniem wyznał mi: „Tamto objawienie jest piękniejsze”.
- Agnieszka Krasucka
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe znajduje się w stolicy Meksyku. Matka Boża objawiła się św. Juanowi Diego, zostawiając mu swój wizerunek na jego płaszczu. Jest to pierwsze objawienie uznane przez Kościół (1531 r.), które zmieniło bieg historii, ponieważ gdy Europa przeżywała zalew protestantyzmu, Pan Bóg postanowił zadziałać i wysłać Swoją Matkę Maryję na ziemię - by jeszcze raz odbudować Kościół. Tak się stało, bo dzięki wizycie Królowej Nieba i Ziemi, cała Ameryka Łacińska zaczęła się nawracać na wiarę katolicką.
- ks. Łukasz Sidor
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
Święty Jan Paweł II, Sługa Boży kardynał Wyszyński czy też kardynał Hlond to wielcy Polacy, którzy dla wielu są autorytetami. Wielu z nas zachwyca się ich życiem. Co jest w nich takiego, co może budzić podziw? Na pewno był to sposób życia, budowanie relacji, walka o wartości w swoim życiu, to pewnie także ich pobożność. Oni wszyscy całe swoje życie oddali w ręce Maryi, stali się Jej „niewolnikami”. Stąd też płynie ich mądrość, siła, moc, i to właśnie często nas urzeka w ich postawie życia. Czym jest więc to „niewolnictwo Maryi”?
- Piotr Knap
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
Nasza Wspólnota wybiera się w czerwcu 2019 na posługę wśród polskiej młodzieży do Anglii. Członkowie naszej Wspólnoty dostali zadanie, by odpowiedzieć na to pytanie.
- ks. Janusz Kopczyński
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
Samo słowo „charakter” pochodzi z języka greckiego i oznacza piętno, cechę, właściwość, czy też wizerunek.
- ks. Krzysztof Czapla SAC
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
W Fatimie Nasza Matka ukazała nam swe Niepokalane Serce, prosząc o pocieszenie i wskazując drogę ocalenia dla grzeszników, warunek pokoju na świecie oraz zapowiadając triumf Jej Niepokalanego Serca. W wielu miejscach w Polsce i na świecie jednoczymy się we wspólnej modlitwie wynagradzającej w pierwsze soboty miesiąca. Czy jednak skala naszej odpowiedzi jest wypełnieniem wezwania Fatimskiej Pani?
- ks. Dominik Chmielewski SDB
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)
Święty Józef – to jest prawdziwy wojownik. Im bardziej Go odkrywam, tym bardziej jestem zafascynowany tym, że to jest mężczyzna czynu, a nie mężczyzna słowa; że to jest ktoś, kto walczy aż tak, że Bóg odpowiada Mu w snach, że Bóg wysyła Anioła do Jego snu, aby poprowadził Jego umiłowaną Córkę, Małżonkę, Matkę.
- Adrianna i Radosław Kowalczykowie
- Kategoria: Numer 2019/01 (5)